Typ: Čitateľská poradňa

  • Prekážka menom dyslexia

    Prekážka menom dyslexia

    Aj deti s dyslexiou si môžu zažiť radosť z čítania. Pozrite sa, ako im môžete pomôcť vykročiť z kolotoča čitateľskej frustrácie.

  • Keď dieťa odmieta spoločné čítanie

    Keď dieťa odmieta spoločné čítanie

    Prečo dieťa vo veku 0-3 rokov nebaví čítanie? Pozrite sa s nami na niekoľko dôvodov a ako v deťoch znova prebudiť lásku ku knihám.

  • Prečo chce dieťa čítať tú istú knihu opakovane?

    Prečo chce dieťa čítať tú istú knihu opakovane?

    Vedeli ste, že opakované čítanie tej istej knihy má veľké množstvo benefitov? Možno aj vás nasledujúce riadky utvrdia v tom, že má zmysel čítať im dookola to isté. Aj stýkrát.

  • Tip do každej triedy a detskej izby: knižná nemocnica

    Tip do každej triedy a detskej izby: knižná nemocnica

    Keď hovoríme o knihách, hovoríme o veciach, ktoré musíme brať do rúk, otvárať a prenášať. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že sa kniha natrhne alebo inak poškodí. Je iné riešenie než iba vyložiť ich na najvyššiu policu?

  • Prečo niektorým deťom ide čítanie ťažšie a iným nie?

    Prečo niektorým deťom ide čítanie ťažšie a iným nie?

    Ak chceme deti povzbudzovať k tomu, aby siahli po knihe iba tak, bezdôvodne, kvôli radosti z dobrého príbehu, musíme začať s jasným konštatovaním: niektoré deti sa učia čítať s menšou námahou než iné a čítanie aj obľubujú viac. Sú to zvyčajne práve tie deti, ktoré sú sústredenejšie než iné, majú lepšie výsledky, a ak máte niekoho v závere roka odmeniť knihou, budú to…

  • Ako čítať s najmenšími?

    Ako čítať s najmenšími?

    …a keď píšeme s najmenšími, myslíme ozaj tých najmenších. Tých, ktorí väčšinu dní prespia a precikajú, prípadne tých, ktorí začínajú štvornožkovať či nebodaj opierať sa o stôl a sťahovať z neho všetky zaujímavé vecičky. Dobre si pamätáme aké zvláštne bolo priniesť domov malého človeka a celkom presne nevedieť čo s ním.