Nespíme, vzdelávame!

0 Komentárov
354 Zobrazení

Aj vy už netrpezlivo čakáte na naše webináre? Určite sa netešíte zbytočne, zase budú. Už v októbri budete môcť nasávať nové inšpirácie do vašich tried i rodín. V septembri sa však o naše odporúčania k triednym knižniciam a formovaniu mladých čitateľov budeme deliť ešte offline. Presne tu. Na konferencii Učíme pre život v Poprade (17. – 19.9.), ktorá tento rok vzdáva poctu Komenského dielu. S niektorými z vás sa tam určite uvidíme, nebojte sa nám zaťukať na plece. 🙂

O čom budeme rozprávať?

Tento rok sa hrdo ujímame pozície ranného štartovača a nakopávača. V sobotné ráno sa podelíme o to, ako naplniť triedne knižnice a v nedeľu sa budeme snažiť zachrániť deti, ktoré zabudli (alebo sa nikdy nenaučili) čítať pre radosť.

18.9. (sobota) 8:30

Viktória Marcinová, Alžbeta Uríková, Stanislava Opátová: Triedna knižnica čarovná fazuľka
Triedna knižnica znamená dať deťom knihy na dosah ruky. Zároveň ich cez prestávku utíši a tiež im pomáha sústrediť sa. Čím ju ale naplniť, aby naozaj zaujala? Predstavíme vám učiteľov, ktorí už triedne knižnice testujú a takisto spôsob, ako si jednu zriadiť vo vlastnej triede – a takmer zdarma.

18.9. (nedeľa) 8:30

Viktória Marcinová, Alžbete Uríková: Ako definitívne odradiť deti od čítania pre radosť
Pôžitok z čítania by mal patriť medzi hlavné piliere zdravého školstva 21. storočia. Realita – často motivovaná najlepším záujmom o žiaka – ho ale často hasí už v počiatkoch. Čo presne sa deje v detskom mozgu počas toho, ako číta? Existujú príliš ľahké knihy? A čo s tým majú fyzikárka a nemčinár?

Čo je Indícia?

Indícia je nezisková organizácia, ktorá do slovenského školstva prináša moderné vyučovanie, v ktorom je žiak aktívny a učiteľ nediktuje a neurčuje, ale sprevádza. Každoročne organizuje konferenciu Učíme pre život, kde takíto učitelia spoločne rastú. Viac o posolstve Indície nájdete tu.

Ak sa s vami vidíme naživo, máme radosť! Na všetkých ostatných sa tešíme už čoskoro v online priestore.


Ako nestratiť radosť z čítania ani po návrate do školy

Vrátiť sa do školy znamená opäť čítať. Zadania, úlohy, povinné...

Stopy

Motivovať deti v triede čítať je ozaj náročné. Niektoré deti...