Detské knihy v ukrajinčine na stiahnutie

0 Komentárov
144 Zobrazení

Poznáte ukrajinské deti vo svojom okolí? Pomôžte nám dostať k nim príbehy v ich rodnom jazyku! Verte, že ich teraz preveľmi potrebujú. Keď je nám ťažko, knihy nám otvárajú dvere do svetov, v ktorých je všetko inak. A presne toto deti skúšané ťaživou realitou potrebujú – aby bolo aspoň na chvíľu všetko inak.

Detských kníh v ukrajinčine je, žiaľ, na Slovensku pramálo, preto sme sa rozhodli priniesť niekoľko kníh v ukrajinskom jazyku na túto podstránku (rovnako sa môžete prekliknúť priamo v menu našej webstránky). Tituly sú v rôznych vekových kategóriách a dajú sa vytlačiť a zviazať alebo len jednoducho stiahnuť do čítačky či mobilu. Pre najmenšie deti budú na podstránke a našom youtubovom kanáli pribúdať videá načítané ukrajinskými hercami. Smelo šírte všade, kde budú knihy užitočné. Pretože vrátiť deťom príbehy, ktoré im patria, sa nám zdá preveľmi dôležité.

💙💛 Tento malý projekt mohol vzniknúť vďaka láskavosti ukrajinských vydavateľstiev Starý lev, Čierna ovca a Apriori (a pomoci slovenských vydavateľstiev Slniečkovo a Monokel). Ďakujeme!

Priame linky na stiahnutie kníh

Google Drive

Dropbox

Chcete si zviazať vytlačenú knihu? Pomôže vám tento jednoduchý tutoriál:

Autorka: Jennifer Bates, Sea Lemon

Knihoradci odporúčajú: Moja šálka umenia

Päť plus jedna kniha o umení v rozličných podobách. Ktorá...

Detské knihy na oslavu jari

Jar nám už všade navôkol vonia. Poďme ju teda spolu...