Najlepšie detské knihy roka 2023

0 Komentárov
151 Zobrazení

Vedeli ste, že v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice zostavujeme každý rok pred Vianocami katalóg tých najlepších kníh roka? Detských kníh roka! Tento magazín je totiž celučičký celý zameraný výlučne na detského čitateľa. Je v ňom viac než päťdesiat kníh pre deti v každom veku. (Joj, áno, veľa z nich si užijete aj ako dospeláci.)

Veľmi sa tešíme, že smieme na celý tento projekt v priebehu mesiacov dozerať. Vďaka 16 skvelým odborníčkam z rôznych oblastí – od logopédie cez knihovníctvo až po školské vzdelávanie – sa totiž podarilo vyčariť niečo, čo vám bude slúžiť nielen pre Vianocami, ale aj veľmi dlho po nich. Výbery sú starostlivo vyskladané tak, aby si v nich dokázal nájsť niečo svoje naozaj každý typ čitateľa.

Preskúmajte katalóg online, nechajte sa unášať, inšpirovať, ukážte ho deckám a vyberajte si z neho, čo sa vám páči. Alebo prebrázdite webovú stránku, kde sú všetky odporúčania pekne pohromade – aj tie z minulého roka.

A keď ho chcem držať v rukách?

Och, rozumieme vám. Tipy na dobré čítanie je vždy dobré mať poruke. Katalóg Najlepšie detské knihy roka 2023 nájdete na všetkých pobočkách Knižnice pre mládež mesta Košice. Ak to máte priďaleko, nebojte sa požiadať knižnicu o výtlačok. A ak si tipy túžite dávkovať postupne, poďte s nami, sledujte nás tu alebo tu – do Vianoc budeme o najlepších detských knihách písať a rozprávať naozaj veľa.

Nech sú vaše Vianoce plné tých najkrajších príbehov!


Knihoradci odporúčajú: Moja šálka umenia

Päť plus jedna kniha o umení v rozličných podobách. Ktorá...

Detské knihy na oslavu jari

Jar nám už všade navôkol vonia. Poďme ju teda spolu...