7 vynikajúcich knižných tipov pre začínajúceho čitateľa

0 Komentárov
165 Zobrazení

Začínajúci čitateľ je dieťa, ktoré sa už naučilo čítať, má odhodlanie siahať po knihách, zároveň si však ešte netrúfa na plnotextové strany. (My tomu napokon celkom rozumieme, veď aj nám sa občas stáva, že sa v dospeláckej knihe zabudneme kdesi v polke strany.) Takéto dieťa potrebuje nasmerovať ku knihám, ktoré zodpovedajú jeho čitateľskej úrovni, aby z nich nemalo strach, ale práve naopak – pôžitok a zážitok. Aké to sú?

Sú to príbehy, ktoré síce obsahujú čoraz viac textu, ale sú prepletené množstvom ilustrácií tak, aby v dieťati celý čas udržali chuť čítať ďalej. Môže ísť o dobre sádzané knihy s kopou voľného priestoru a rozličnými fontmi, klasické komiksy alebo knihy so zaujímavými prvkami, ktoré deti uchvátia. Vyskladali sme pre vás sedem kvalitných tipov na presne takéto knihy, ktoré vo vašich detských izbách istotne nezapadnú prachom.

Andrew McDonald Ben Wood: Holubia agentúra bojuje proti zločinu – pri holubích superhrdinoch v komiksovom spracovaní nuda nemá šancu. Aktuálne v sérii nájdete štyri časti.

Andy Griffiths: Megadom na strome. 13 poschodí – ktoré dieťa by si neželalo mať dom na strome, čo má 13 poschodí, bowlingovú dráhu, priesvitný bazén, tajné laboratórium, herňu a stroj na penové cukríky?

Georgia Amson-Bradshaw: Chceš byť ako Viking? – Kate, Angus a Eddie cestujú do minulosti, kde postupne odhalia, čo všetko je potrebné na to, aby sa z nich stali neľútostní severskí dobyvatelia.

Don Rosa: Život a doba Držgroša McDucka – ak nostalgicky prahnete po príbehoch svojho detstva, s McDuckom rozhodne nešliapnete vedľa ani u novej generácie.

Eoin Colfer: O psíkovi, ktorý prestal brechať – dojímavý príbeh o Ozovi, vvystrašenom, ubitom, nebrechajúcom psíkovi a chlapcovi Patrikovi, ktorý sa rozhodne urobiť ho opäť šťastným.

David Hawcock: Leonardo Da Vinci (Fantastické vynálezy) – interaktívna encyklopédia predstavuje šesť vizionárskych strojov Leonarda Da Vinciho, ktoré ožívajú pred očami v trojrozmernej podobe.

Tomáš Cíger: Dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika – príbeh jednej z najznámejších historických osobností našej krajiny vykreslený vo fasicujúcom komiksovom spracovaní.


Detské knihy na oslavu jari

Jar nám už všade navôkol vonia. Poďme ju teda spolu...

Knihoradci odporúčajú: Sila fantázie

Marcová pocta knihám, čo nás zavedú do príbehov, ktoré si...