Najlepšie detské knihy roka 2019

0 Komentárov
90 Zobrazení

Všimli ste si ako to v kníhkupectvách hustne, však? Avšak čo je dôležité, hustne to predovšetkým na policiach kníhkupectiev. Kníh pribúda hlavne v závere roka. Aj preto sme v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice znovu pripravili vianočného pomocníka, ktorý vás vyzbrojí všetkým dôležitým pre to, aby ste to v detskej sekcii zvládli bez strát.

Nájdete ho pod názvom Kniha roka. Tituly, ktoré sme doň vyberali nie sú platenou reklamou. Sú to len a len knihy, ktoré v čomsi prevyšujú ostatné tituly z roka 2019, knihy, do ktorých sme sa zaľúbili – a to dokonca aj vtedy, ak nepatria medzi tohoročné bestsellery.

Detské knihy boli navyše vyberané pod taktovkou Knižnice pre mládež mesta Košice, jedinou výhradne detskou knižnicou, ktorú na Slovensku máme. Knihy vyberali prekladateľky, redaktorky, vysokoškolské pedagogičky či knihovníčky, ktoré s knihami a deťmi či mládežníkmi denno-denne pracujú. Výsledok je parádne košatý: slovenskí aj zahraniční autori, slovenskí aj zahraniční ilustrátori, každá kniha sa nepodobá žiadnej inej. A krásna, kultivovaná slovenčina, pretože aj to je dôležitá časť toho, či sa kniha vydarila.

Vďaka Knižnici pre mládež mesta Košice nájdete v našom magazíne Kniha roka 5 výborných titulov pre deti od narodenia až po tínedžerský vek. Knihu roka si môžete stiahnuť vo formáte .pdf nižšie alebo sa preklikať na jednotlivé kolekcie, ktoré nájdete na webe Martinusu.

(A pssst. Pripomíname, že tie najlepšie detské knihy musia jednoznačne baviť aj vás. Unudený rodič už odradil nejedného miničitateľa v rozpuku.)Knihy na privítanie jari

Ako inak osláviť jar v Krajine čitateľov, než výberom voňavých...

Múdre hranie - knihy patria deťom do rúk

Pulty kníhkupectiev sa každý mesiac plnia novými knihami pre najmenšie...