Krajina čitateľov v roku 2021

0 Komentárov
59 Zobrazení

Krajina čitateľov má za cieľ pomáhať dospelým, aby spájali deti s knihami. Ako sa nám darilo napĺňať našu misiu v roku 2021 si môžete si pozrieť vo výročnej správe.

Triedne knižnice – naša srdcová záležitosť

Medzi najdôležitejšie projekty Krajiny čitateľov jednoznačne patrí Naša trieda číta. Učiteľom a učiteľkám prihláseným do projektu pomáhame založiť priamo v ich triedach knižnice na mieru žiakom. Ukazuje sa, že práve táto cesta je v súčasnosti tá najlepšia pre vytvorenie dobrého knižného prostredia čo najbližšie deťom. Ak sa samozrejme triedne knižnice naplnia knihami, ktoré sú kvalitné, zodpovedajú záujmom konkrétnych detí a sú pre nich dosť atraktívne. Čo sa nám podľa ohlasov z tried, kde už Naša trieda číta funguje dlhšie, darí výborne.

Darujeme knihy tam, kde by sa inak nedostali

Snažíme sa dostať knihy tam, kde k nim deti a rodiny z rôznych príčin majú príliš ťažký prístup. Či už sú to nemocnice, sociálne znevýhodnené skupiny alebo rodiny, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Všade tam môžu mať práve knihy obrovský dopad. Pravidelne spolupracujeme s OZ Cesta von a OZ Návrat.

Čo všetko sa dá stihnúť za jeden rok?

Dúfame, že mnoho. Najmä ak máte partnerov, ktorí sú ochotní pomôcť. Naša vďaka patrí hlavne kníhkupectvu Martinus a vydavateľstvám (Slovart, Albatros, Zelený kocúr, E.J. Publishing, YoYo Books, Svojtka, …).
A aj vám všetkým, ktorí ste nás podporili venovaním 2% z vašich daní.

Výročnú správu Krajiny čitateľov za rok 2021 si môžete stiahnuť tu:


Krajina čitateľov v roku 2022

Cieľom Krajiny čitateľov je pomáhať dospelým, aby spájali deti s...

Detské knihy v ukrajinčine na stiahnutie

Poznáte ukrajinské deti vo svojom okolí? Pomôžte nám dostať k...