Pozvánka na webinár Ako deťom dopriať zážitok z knihy

0 Komentárov
20 Zobrazení

Majú naše deti rady čítanie? Viete, čítanie knihy, ktorú si vybrali samé, aby ju čítali vo vlastnom tempe a pre radosť. Čo by povedali tie vaše decká v bežných triedach? Pravdepodobne by sa v nich našlo zopár nadšených knihomoľov. Zvyšok triedy by bol asi viac či menej ľahostajný a je celkom dobre možné, že niektoré deti by sa ukázali ako vyslovene odradené.

Povedzte, jestvuje spôsob ako nadšencov povzbudiť a odradencom ukázať, že knihy môžu byť omnoho viac než len nejaká povinnosť či domáca? Aký, ak tie naše súčasné spôsoby nefungujú? A máme to vôbec robiť my, učitelia?

Na najbližšom webinári bude Zuzka Herbrychová zo ZŠ BellAmos rozprávať o svojich vychýrených čitateľských dielňach (teda o každotýždennej hodine, kedy decká čítajú iba tak pre radosť a občas sa o tom rozprávajú nahlas). Bude hovoriť o zdanlivej strate času a o úlohe učiteľa, ktorá sa na týchto hodinách stáva takmer neviditeľným. Mirka Trippé zo súkromnej ZŠ Oravská cesta zase povie o dejepise, kde namiesto učebníc hrá hlavnú úlohu beletria. Ukáže, že osnovy a beletria sa predsa len môžu skamarátiť, no … za cenu istých strát. (A ha!, aj nálezov.)

Webinár sa uskutoční v druhom májovom týždni. Presný dátum budeme ešte aktualizovať. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára:

https://forms.gle/1vgWXw34uHuKkTLu7


Webinár je súčasťou programu Ako pomôcť deťom čítať viac, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kam môžete ešte nazrieť

Záznamy predchádzajúcich diskusií nájdete v sekcii Webináre:

Hniezda, kútiky a ešte čosi (Michal Rybár, Miriam Šebová, Viki Marcinová)
Triedy, ktoré (stále) čítajú pre radosť (Anka Jančová, Milica Antálková, Viki Marcinová)
Trieda, v ktorej sa číta pre radosť (Stanka Opátová, Viki Marcinová)
Škola, trieda a učiteľ v meniacom sa svete (Daniel Bútora, Michal Meško)


Prečítané leto v knižniciach

Ako počas leta zabaviť deti a rodiny tak, aby trávili...

Hniezda, kútiky a ešte čosi

Čo poviete, sú naše deti v škole obklopené knihami? Vedia...