Pripravujeme:

Ako deťom dopriať zážitok z knihy

ZMENA TERMÍNU.

Z dôvodu choroby sa webinár presúva na 10. 5. o 18.00. Veľmi sa ospravedlňujeme a dúfame, že si nájdete čas aj v tomto novom termíne.

Na najbližšom webinári bude Zuzka Herbrychová zo ZŠ BellAmos rozprávať o svojich vychýrených čitateľských dielňach (teda o každotýždennej hodine, kedy decká čítajú iba tak pre radosť a občas sa o tom rozprávajú nahlas). Bude hovoriť o zdanlivej strate času a o úlohe učiteľa, ktorá sa na týchto hodinách stáva takmer neviditeľným. Mirka Trippé zo súkromnej ZŠ Oravská cesta zase povie o dejepise, kde namiesto učebníc hrá hlavnú úlohu beletria. Ukáže, že osnovy a beletria sa predsa len môžu skamarátiť, no ... za cenu istých strát. (A ha!, aj nálezov.)

Prihlásiť na webinár sa môžete tu: https://forms.gle/1vgWXw34uHuKkTLu7Záznamy predchádzajúcich akcií:

Hniezda, kútiky a ešte čosi

31. marec 2021, 18.00

O úplne iných priestoroch, o tom ako školu otvárať aj v lete a ako aj menej zdatné deti naskočia na čítanie príde hovoriť Michal Rybár, absolvent programu Teach for Slovakia, ktorý pôsobil na ZŠ Seňa. Dopĺňať ho bude Miriam Šebová z Katedry regionálnych vied a manažmentu EkF TUKE, ktorá predstaví horúce zahraničné výskumy, týkajúce sa práve obohateného prostredia. Diskusiou vás znovu prevedie Viki Marcinová z Krajiny čitateľov.

Záznam a viac informácií nájdete tu: Hniezda, kútiky a ešte čosi.


Triedy, ktoré (stále) čítajú pre radosť

25. február 2021

Čo ovplyvňuje čitateľstvo detí na druhom stupni základných škôl? Majú vôbec knihy medzi netflixmi a tik-tokmi vôbec šancu? Ako byť čitateľským vzorom a čo ponúknuť už takmer dospelým čitateľom si môžete vypočuť v zázname webináru.
Pozvanie do diskusie prijali učiteľky Milica Antálková, ktorá je absolventkou IRPU (Individuálny rozvojový program učiteľa) z Leaf a Anka Jančová, absolventka Komenského inštitútu. Webinárom a témou bude opäť sprevádzať Viki Marcinová, propagátorka čítania. 

Záznam a viac informácií nájdete tu: Triedy, ktoré (stále) čítajú pre radosť.


Trieda, v ktorej sa číta pre radosť

13. január 2021

Ako pomôcť deťom v školách zamilovať sa do čítania? Čo je čitateľský vek a prečo niektoré deti čítajú menej.
V diskusii o pestovaní prostredia priateľského voči čítaniu, sa stretli propagátorka čítania Viki Marcinová a Stanka Opatová, finalistka súťaže Učiteľ Slovenska 2019 a absolventka Komenského Inštitútu.

Záznam a viac informácií nájdete tu: Trieda, v ktorej sa číta pre radosť.


Škola, trieda a učiteľ v meniacom sa svete

28. október 2020

O príprave na budúcnosť, o jej nárokoch a o tom, čo už dnes môže urobiť každý z nás sme rozprávali s Danielom Bútorom, riaditeľom Združenia škôl C.S. Lewisa, zakladateľom Akadémie riaditeľov škôl a členom Správnej rady Teach for Slovakia. Do diskusie s ním vstúpil Michal Meško, CEO Martinusu.

Záznam a viac informácií nájdete tu: Škola, trieda a učiteľ v meniacom sa svete.