Vianočná pošta so Slovenskou poštou

0 Komentárov
261 Zobrazení

Písali ste v detstve listy Ježiškovi a nechávali ich na okne? Alebo ste si iba držali palce a tajne dúfali, že pod stromčekom nájdete práve to, po čom vaše srdce volalo zo všetkého najviac?

Slovenská pošta v tomto roku opäť rozbehla svoju ňuňu listovú kampaň Vianočná pošta. Ak s vašimi deťmi napíšete (či nakreslíte) vianočný pozdrav a odošlete ho na adresu Ježiško 999 99, o pár dní do vašej schránky dorazí odpoveď, a dokonca aj s minidarčekom. A nás skutočne veľmi teší, že v tomto roku bude bude minidarček pochádzať práve z Krajiny čitateľov. Z Krajiny čitateľov!

Keďže december zvykne byť pred Vianocami dosť ubehaný a náhlivý, chceli sme vašim deťom pribaliť do balíčka viac času s príjemnými dospelákmi. Toto teda ale rozhodne nie je v našich silách. A tak sme sa rozhodli pre darčeko-pozdrav, ktorý ale ku spoločnému času môže povzbudiť. Aha: vždy, keď si s deťmi dočítate obľúbené leporelo či knižku, vyfarbite spolu na vianočnej ulici z nášho pozdravu jedno okno. Žltou farbičkou, aby sa v ňom rozsvietilo. Po každom jednom spoločnom čítaní sa vám teda bude ulica postupne rozsvecovať. Po mesiaci – okien je tridsať – bude žiariť oknami, za ktorými žijú deti a rodičia, ktorí sa snažia byť trochu viac spolu.

Ak doma práve nič poriadne na čítanie nemáte, spýtajte sa u vašich kamošov susedov, vašich spoluškôlarov alebo spolužiakov zo školy. Vaša miestna knižnica je takisto pripravená pomôcť s dobrými tipmi.

V druhej časti pozdravu nájdete aj zvieracích kamošov, ktorých si môžete vystrihnúť, vyfarbiť, zavesiť na stromček či hrať si s nimi divadlo. Alebo si ich nalepiť na paličky a iba sa tak cez nich rozprávať.

Dievčatko, húsenička: Tati, čo si dnes robil v práci?
Tati, maco: Juj, som dnes unavený. Dnes som veľa telefonoval. A ty?

Dievčatko, húsenička: Ja som dnes veľa trénovala u a i. A chlapci stále vyrušovali. Vieš ako kričia? A vôbec ma nepočúvajú keď kričím, aby nekričali.

Mama, myška: Kto ide so mnou vyvenčiť psíky?

Vianočný pozdrav pre nás nakreslila slovenská ilustrátorka Maja Nerádová, ktorú poznáte z knižky Poďme objavovať Slovensko.

Takže čo teraz? Neváhajte aj vy napísať s tými vašimi pozdrav a hodiť ho do schránky (pozor, nezabudnite na známku). Potom už iba kontrolujte poštovú schránku.

Navyše, ak sa prihlásite do nášho Dobrodružného spravodaja, vyfarbovací vianočný obrázok od nás dostanete na stiahnutie vo formáte .pdf. Okrem neho vám každý mesiac zašleme aj knižné tipy pre deti a mládežníkov – občas horúce novinky, občas časom overené tituly. Do Dobrodružného spravodaja sa viete prihlásiť kliknutím na tento link.


Detské knihy v ukrajinčine na stiahnutie

Poznáte ukrajinské deti vo svojom okolí? Pomôžte nám dostať k...

Krajina čitateľov v roku 2021

Krajina čitateľov má za cieľ pomáhať dospelým, aby spájali deti...