Škola, trieda a učiteľ v meniacom sa svete

0 Komentárov
43 Zobrazení

Vzdelávanie, ktoré teraz dostávajú naše deti nezodpovedá veľmi dobre svetu, v ktorom čoskoro budú žiť. Pracovné trendy sa totiž menia s obrovskou rýchlosťou a na vzdelávanie kladú nároky, s ktorými sa naše školy (učitelia, knihovníci a rodičia) musia vysporiadať. Nakoniec, dobre o tom svedčia aj tieto súčasné veľmi náročné časy, ktoré učiteľov a aj rodičov nútia hľadať úplne nové riešenia (častokrát s minimom spánku a biednym internetovým pripojením).

O príprave na budúcnosť, o jej nárokoch a o tom, čo už dnes môže urobiť každý z nás sme rozprávali s Danielom Bútorom, riaditeľom Združenia škôl C.S. Lewisa, zakladateľom Akadémie riaditeľov škôl a členom Správnej rady Teach for Slovakia.
Do diskusie s ním vstúpil Michal Meško, CEO Martinusu.
Záznam webináru, ktorý sme naživo vysielali 28. októbra 2020, si môžete pozrieť tu:

Webinár je štartovacím eventom v sérii programu Ako pomôcť deťom čítať viac. V jednotlivých dieloch sa budeme postupne zaoberať rozličnými témami, ktoré súvisia s moderným vzdelávaním, no predovšetkým s budovaním prostredia, v ktorom pôžitok z čítania je normou. V širšom zmysle teda budeme otvárať témy, ktoré súvisia s kultúrnou vitalitou našej krajiny.

Program pripravuje OZ Krajina čitateľov. Z verejných zdrojov tento projekt podporil Fond na podporu umenia.


Trieda, v ktorej sa číta pre radosť

Naučiť sa čítať je jednoducho ťažká práca. To vám povie...

Školské knižnice: čulé ihrisko

Má vaša škola školskú knižnicu? A ak áno, ako vyzerá?...