Ako zvládnuť všetkých spolu doma, …

0 Komentárov
366 Zobrazení

….to veru nevieme. (A ak by na to predávali v lekárni sirup, kúpali by sme sa v ňom.)

Ale vieme, že knihy pomáhajú vždy za každých okolností. Aj v týchto preťažkých, v ktorých sme sa všetci spolu ocitli. Tiež vieme, že keď do detí vkladáme čas a pozornosť, vracia sa nám to v deťoch, ktoré sú trochu trpezlivejšie a vedia trochu lepšie spolupracovať.

Čítanie si s nimi je presne takým olejom na kolieska malých detí: nalejete na ne čas a – čáry-máry-fuk – dostanete pár minút a pochopenie naviac. Nuž ale prečo o tomto píšeme?

S úplným presvedčením vieme, že knihy nie sú nikdy stratou času. A vieme že je to hlavne preto, že tí, ktorí ich tvoria (ilustrátori a autori) sú zázračné bytosti. Práve preto vám prinášame prvé zo stretnutí, ktoré sme na najbližšie dni a týždne naplánovali. Budeme ich zverejňovať postupne na sociálnych sieťach, vždy s hashtagom #ilustratoridetom.

Mladá slovenská ilustrátorka Maja Nerádová pre vaše predškolácke a prvácke decká vytvorila päť veľmi ňuňu pracovných listov na zabavenie. Maju Nerádovú poznáte ako autorku cenami ovenčenej knihy Jak velbloud potkal ťavu. V minulom roku ovládla crowdfundingové kampane, keď sa jej za 24 hodín podarilo zozbierať podporu na skvelú hľadaciu knihu Poďme objavovať Slovensko. Nedávno na vás zase mávala z kultového Žabiatka, ktoré vďaka svojim ilustráciám elegantne prepašovala do 21. storočia. No a pred Vianocami YoYoBooks vypustilo do sveta výbornú touch-and-feel sériu bájok, ktorú tiež ilustrovala Maja.

V sade pracovných listov, ktoré Maja pre deti vytvorila nájdete zadania, ktoré deti majú veľmi rady: hľadanie rozdielov, vyfarbovanie podľa čísel a podobne. Zároveň v balíčku nájdete aj jednu plnofarebnú ilustráciu, ktorou môžete vašu detskú izbu dozdobiť a takisto jedno líštičkové prekvapko.


Ak si prajete sériu milých vecičiek pre vaše decká z rúk Maji Neradovej, kliknite na tento link. 

Ešte pozvánka: v stredu 25. marca Maji Nerádovej zveríme na jeden deň Instagram Krajiny čitateľov. Ukáže nám ako vyzerá bežný deň ilustrátorky detskej knihy. Nájdite si nás preto na Instagrame.

A nezabudnite sa zapísať aj na odber nášho Spravodaja. Každý mesiac vám zašleme tipy na detské knihy od prckov až po tínedžerov.